Prezentujemy Państwu kolejną porcję ujęć z planu.
Zdjęcia do filmu o Antonim Patku dobiegają końca.
W miniony weekend nagrywaliśmy sceny związane ze służbą wojskową naszego bohatera w 1. Pułku Jazdy Augustowskiej.
Po wielu miesiącach przygotowań, uszyciu na miarę mundurów dla aktorów wcielających się w żołnierzy 1. Pułku Jazdy Augustowskiej, przez znakomitą firmę Hero Collection z Poznania efekt, który mogą Państwo podziwiać na zdjęciach okazał się imponujący.
W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla Pana Pawła Johna i jego Ośrodka Rekreacji Konnej Kalumet w Boszkowie oraz Panu Łukaszowi Chałupce, właścicielowi Ośrodka Rekreacji Konnej “Ranczo Grotniki”.
Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas swoją pracą na planie filmu przy tych bardzo wymagających scenach.
W dniu 31 sierpnia nagrywaliśmy scenę wręczenia wykonanego przez firmę bohatera naszego filmu Antoniego Patka zegarka Lordowi Dudleyowi .
Na potrzeby filmu zegarek został odtworzony z najwyższą pieczołowitością i starannością.
W nagraniu uczestniczył – autor książki poświęconej Lordowi Dudleyowi, konsultant historyczny filmu Profesor Krzysztof Marchlewicz.
W zaaranżowanym na potrzeby filmu historycznym pomieszczeniu nagraliśmy sceny z udziałem Antoniego Patka i Adriena Philippe’a. W postać Adriena Philippe’a wcielił się mistrz zegarmistrzowski Pan Janusz Bilicki z Poznania.
Poniżej krótka fotorelacja z planu filmowego.
fot. Rafał Pijański
W dniu 26 czerwca, miło nam było gościć przed kamerą Pana Ambasadora Szwajcarii w Polsce, Pana Fabrice Filliez, który uświetnił swoją wypowiedzią nasz film.
Serdecznie dziękujemy!
W dniu 18 i 19 czerwca realizowaliśmy zdjęcia ilustrujące ostatnie lata życia Antoniego Patka, kiedy był już schorowanym człowiekiem i doskwierały jemu liczne dolegliwości. Zdjęcia nagrywaliśmy w Mariańskich Łaźniach w okolicy przepięknej Kolumnady.
W tym miejscu chcemy podziękować za wyrażenie zgody na realizację zdjęć staroście Mariańskich Łaźni, Panu Martinowi Hurajčíkowi oraz Pani Kateřinie Kalčíkovej.
W dniu 15 czerwca w miejscu historycznie związanym z losami Antoniego Patka realizowaliśmy zdjęcia ilustracyjne do naszego filmu.
Za udostępnienie Pałacu w Tarnogórze na miejsce nagrań pragniemy serdecznie podziękować właścicielom, Państwu Pik, Stowarzyszeniu Miłośników Pałacu w Tarnogórze oraz Pani Katarzynie Płacheckiej Jóźwiak.
W sobotę 15-ego czerwca w pałacu w Tarnogórze, historycznie związanym z losami bohatera naszego filmu – Antonim Patkiem, nagrywaliśmy wypowiedź ekspercką do filmu – historyka, historyka sztuki i pasjonatki zegarmistrzostwa – Pani dr Eweliny Lilii Polańskiej.
Za pomoc w nagraniu składamy serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Janowi Rządowi.
15 czerwca w kościele w Tarnogórze nagrywaliśmy akt chrztu urodzonego 14 czerwca 1812 roku, w ówczesnych Piaskach Ziemiańskich, a dzisiejszych Piaskach Szlacheckich Antoniego Patka.
W dniu 3 czerwca gościliśmy w Ambasadzie RP w Bernie, gdzie zarejestrowana została wypowiedź Pani Ambasador RP Iwony Kozłowskiej w Konfederacji Szwajcarskiej do filmu „Antoni Patek – patriota i zegarmistrz”.
Serdecznie dziękujemy Pani Ambasador i wszystkim pracownikom ambasady w Bernie za wspaniałe przyjęcie i gościnność.
W dniu 25 kwietnia 2024 roku gościliśmy w gmachu Archiwum Państwowego w Olsztynie, gdzie zarejestrowaliśmy wypowiedź ekspercką, Pana prof. dr. hab. Norberta Kasparka, dyrektora tegoż Archiwum i pracownika naukowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownik Archiwum!
Fotorelacja z planu filmowego w Bibliotece Polskiej Akademii Nauk w Kórniku. Zdjęcia z udziałem profesora Krzysztofa Marchlewicza, konsultanta historycznego filmu. Prócz tego zarejestrowaliśmy unikalne dokumenty związane z działalnością patriotyczną bohatera naszego filmu – Antoniego Patka.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Biblioteki Kórnickiej – prof. dr hab. Magdalenie Biniaś-Szkopek oraz Pani Kustosz – Edycie Bątkiewicz-Szymanowskiej!
Fotorelacja z planu filmowego w Bibliotece Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Zdjęcia z udziałem prof. Janusza Pezdy z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor dr Agnieszce Fludzie-Krokosza za udostępnienie pomieszczeń pałacu ekipie filmowej!
Fotorelacja z planu filmowego w Zespole Pałacowo Parkowym w Pławniowicach. Zdjęcia z udziałem mgr. Beniamina Czapli z Biblioteki Śląskiej w Katowicach – konsultanta historycznego filmu.
Serdecznie dziękujemy ks. dr Krystianowi Worbsowi za udostępnienie pomieszczeń pałacu ekipie filmowej!